En yüksek beygirli araç | Tam 3300 HP

Kanada yapımı Titan dünyanın en büyük kamyonu olma özelliğini taşıyor. 235 Ton ağırlığında ve 3.300 beygirlik gücü ile ağırlığının 1.5 katı kadar yük taşıma kapasitesi bulunuyor. 20 metre uzunluğundaki dev kamyonun görüntüsü insanı hayretler içersine düşürmeye yetiyor.


"Birazcık madencilik kültürü olanlar bu makinelerden haberdardır. Bilmeyenler için söylüyorum maden işletmelerinde (özellikle açık işletmelerde) bu tür devasa iş makineleri kullanılır. Bu makinelerinin karayollarına çıkması yasak olup bunlar işletmeye parça parça getirilip işletme içerisinde montajları yapılır. Ayrıca bunların her tekerinde ayrı ayrı motorlar vardır. Bir tane de ana motor vardır ki bu motor akaryakıttan elektriği üretir ve bu 4 motora dağıtır." (www.supermeydan.net)
Detaylar


Agirlik235 000 Kg
Ortalama Yakit Tuketimi174 lt / 100 km
Maksimum Hiz64 km/h
Motor Gücü3.300 HP

Ne 1000 beygirlik Bugatti Veyron ne 2000 beygirlik Dagger gt onun beygir gücünün yanına bile yaklaşamıyor. Saatte 500 km hızı aşan Dagger gt 'nin 2000 beygirlik motor gücü bile Titan'ın 3.300 beygirlik 350 Ton yük taşıyabilen Titan karşısında sönük kalıyor.

Bilgilendirme

Ne Yakar? Veri Tabanında bulunan tüm bilgiler tamamen kullanıcılarından alınan yakıt tüketim değerleri doğrultusunda hazırlanmış olup firmaların yayınladığı; gerçeği yansıtmayan yakıt değerlerine ASLA başvurulmamıştır. Yakıt değerinin yanlış yazıldığını düşündüğünüz aracı, menü de bulunan Şikayet Et kısmından bildiriniz. Yardımcı olmak için menü de bulunan Veri Girişi kısmından Marka ve Modellerin yakıt tüketim değerlerinin girişini yapabilirsiniz.


 

En Çok Arananlar

Son Güncellemeler