2016 yılında en çok satılan arabalar

2016 yılında en çok satılan araba markaları
Bir arabanın çok satması için bir çok faktör vardır. Özellikle Türkiye'de arabanın çok satması için yalnızca görüntüsü yeterli değildir. Çok beğendiğimiz SuperSport arabaların satış adetlerine baktığımızda bir elin beş parmağını geçmemektedir. Yüksek fiyatlar, yakıt tüketiminin çok olması ve motor hacmi büyük olduğu için ülkemizde çok yüksek olan MTV(Motorlu Taşıtlar Vergisi) 'nin ülkemizde araba satış rakamlarını önemli ölçüde etkilemektedir. Örneğin; 3.0 Litre motora sahip bir araç aldık. Bu aracımızın bir yıllık MTV'si 8.850 TL 'dir.

2000'li yıllarda büyük motor anlayışı 3.0 Litre ve üzeriyken, günümüzde halk arasında 2.0 Motor büyük motorlu araç olarak görülmektedir.

Bu senede en çok satanlar listesinde büyük değişiklikler yaşandı. Alman markası dünya devi Volkswagen Türkiye pazarında liderliği kaybetti. 2015 Yılının sonlarında emisyon değerlerinin yanlış açıklandığı tespit edilen VW'e bir dizi yaptırım uygulanmış, hatta satılan araçların geri alınması gündeme gelmişti. Bu olaylar VW'i öylesine etkiledi ki Türkiye pazarında liderliğini kaybetti. 

2016 Yılı En Çok Satan Arabalar Listemizde;
4 Alman, 1 Fransız, 1 Amerikan, 1 Japon, 1 italyan, 1 Güney Kore ve 1 Romanya markası kendisine yer buldu.

Sizi NeYakar TV'nin hazırlamış olduğu yılın en çok satan araba markaları adlı videosu ile başbaşa bırakıyoruz:

Bilgilendirme

Ne Yakar? Veri Tabanında bulunan tüm bilgiler tamamen kullanıcılarından alınan yakıt tüketim değerleri doğrultusunda hazırlanmış olup firmaların yayınladığı; gerçeği yansıtmayan yakıt değerlerine ASLA başvurulmamıştır. Yakıt değerinin yanlış yazıldığını düşündüğünüz aracı, menü de bulunan Şikayet Et kısmından bildiriniz. Yardımcı olmak için menü de bulunan Veri Girişi kısmından Marka ve Modellerin yakıt tüketim değerlerinin girişini yapabilirsiniz.


 

En Çok Arananlar

Son Güncellemeler