BMW i8 Menzili ne kadar?

BMW i8 elektikli ve benzinli motoru ile Hybrit teknolojisi ile üretilen 200.000 Euroluk değere sahip arabadır. Aynı sınıfta yer alan i3 'ten 4 kat daha pahalı olan BMW i8 'in elektrikli motoru ile kaç km yol yapabiliyoruz? Ne yazık ki BMW i8 modeli ile 131 Beygirlik (HP) elektrikli motorunun keyfini uzun mesafelerde sürme imkanı tanımamış. 

Elektrikli araba kategorisindeki küçük kardeşi BMW i3 elektrikli motoru ile 190 Km menzile ulaşırken BMW i8 SuperSport araç maksimum 37 Km yol gidebilmektedir. Peki 37 Km yol gidebilmek için kaç saat sarj etmemiz gerekiyor? Bu sorunun cevabı da oldukça sinir bozucu olsada ne yazık ki BMW i8 37 Km yol gidebilmek için 2-2.5 saat şarj edilmeye ihtiyaç duyuyor.

Saatte 250 km hıza ulaşan BMW i8 'in 2.5 saatte yaktığı elektrik ise 3 TL . Yani 3 TL elektrik takviyesi ile 37 Km yol gidebiliyoruz. Elektrikli motoru ile Km'de 8.1 Kuruş yakan BMW i8 1499cc 'lik benzinli botoru ile de oldukça cimri. 100 Km 'de 2.1 Lt yakan araba 200.000 Euro'luk arabalar sınıfının tartışmasız en az yakıt tüketen arabası konumunda bulunuyor.


Bilgilendirme

Ne Yakar? Veri Tabanında bulunan tüm bilgiler tamamen kullanıcılarından alınan yakıt tüketim değerleri doğrultusunda hazırlanmış olup firmaların yayınladığı; gerçeği yansıtmayan yakıt değerlerine ASLA başvurulmamıştır. Yakıt değerinin yanlış yazıldığını düşündüğünüz aracı, menü de bulunan Şikayet Et kısmından bildiriniz. Yardımcı olmak için menü de bulunan Veri Girişi kısmından Marka ve Modellerin yakıt tüketim değerlerinin girişini yapabilirsiniz.


 

En Çok Arananlar

Son Güncellemeler